Bekçi Kabini

Bekçi Kabini

Bekçi Kabini

Maliyet avantajı, kullanım kolaylığı, hafifliği ve dayanıklılığı ile öne çıkan bekçi kulübeleri, kalıcı veya geçici konaklama ihtiyaçları için kullanıcılara esnek çözümler sunar. Küçük veya orta büyüklükteki tesislerde ve işletmelerde bekçi kabini sayesinde denetim, gözetleme için gerekli olan fiziki güvenlik birimi rahatlıkla kurulabilir.

Bekçi Kabini Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Bekçi kabini; güvenlik kabini ya da nöbetçi kulübesi olarak da bilinen bekçi kabini bekçilerin ve güvenlik görevlilerinin korumakla yükümlü oldukları yerlerin yakınlarına kurulan kapalı alanlardır. Personel ve güvenlik donanımını barındıracak yapıda inşa edilen bekçi kabini modelleri; kontrol noktası, ödeme alanı ya da danışma ofisi gibi amaçlar için de sıklıkla tercih edilir. Güvenlik alanı içinde yer alan bölgeye hızlı erişim olanağı sağlayan kabinler, çağımızın; ticari, endüstriyel ve kurumsal ihtiyaçlarına yanıt verebilecek özelliklere sahiptir.

Çevreye zarar vermeyen ve estetik görünüme sahip olan kabinler, kullanım ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilebilir. Kabin içerisine; sandalye, masa, çekmece, dolap, aydınlatma, klima, TV ve monitör sistemleri gibi donanımlar da kolaylıkla eklenebilir. WC ve plaj kabini olarak kullanılan kabinlere; lavabo, klozet, su tesisatı ve sabunluk gibi ek malzemeler de yerleştirilebilir. 360 derecelik görüş açısına sahip olan ve kurşungeçirmez özellikler taşıyan zırhlı bekçi kulübeleri ise daha çok güvenlik öncelikli kamu ve özel kurumlarda tercih edilmektedir.

Bekçi Kulübeleri Hangi Malzemelerden Üretilir?

Hafif çelik teknolojisi ile imal edilen bekçi kabinleri, hem dayanıklılık hem de kullanım açısından birçok avantajı beraberinde getirir. Çelik karkas ve sandviç panel sistemlerinden oluşan modüler yapıların temizliği, kullanımı ve kurulumu da son derece pratiktir. Oldukça hafif bileşenlerden oluşan kabinler, bir yerden başka bir yere rahatlıkla taşınabilir. Yüksek kaliteli ve çevre dostu materyaller ile desteklenen kabin çeşitleri, uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Modern, estetik ve çevre dostu tasarım detaylarına sahip olan kabin modelleri, işletmenizin ya da çalışma alanınızın mevcut görünümüne ve mimarisine uygun olacak şekilde dizayn edilebilir.

Bekçi Kulübelerinin Özellikleri Nelerdir?

İç ve dış cephe kaplamaları ile çevrelenen modüler kabinler, farklı iklim koşullarına rahatlıkla uyum sağlar. Hafif ve ultra dayanıklı çelik konstrüksiyon parçalarının arasına strafor, köpük ve benzeri hafif izolasyon malzemeleri eklenerek, üst düzey yalıtım sağlayabilmek mümkün olur. Birbirine rijit bir şekilde monte edilen parçalar, ekstra yalıtım için mastik ve silikon yapı malzemeleri ile güçlendirilebilir. Kabinin genişliğine ve kullanım stiline göre ilave edilen kapı, pencere, baca, tente ya da hava kanalı gibi malzemeler de kullanıcıları isteğine uygun olarak ayarlanabilir.

Osmanlı Prefabrik tarafından sunulan bekçi kabin çeşitleri; farklı tasarım, renk, ebat ve özelliklere sahip olacak şekilde dizayn edilebilir. 1,82 m² ile 6,76 m² aralığında farklılık gösteren hazır panel kabinler içinden ihtiyacınıza en uygun modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Renkli dış cephe malzemeleri ile çevrelenen bekçi kabinlerini dilediğiniz renk kombinasyonu ile satın alabilirsiniz. TSE belgeli ve patentli ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Bekçi kabini modellerinin yanı sıra prefabrik yapılara, hafif çelik yapılara, konteyner modellerine ve yenilikçi çözümlere de Osmanlı Prefabrik projeleri içinden göz atabilirsiniz.

SİZDE HAYALLERİNİZDEKİ EVİ ALMAK İÇİN İLK ADIMI ATIP BİZE ULAŞIN…

İLETİŞİM

Enter your keyword